Kilőtt az infláció, szigorítást árazhat a piac

Kilőtt az infláció, szigorítást árazhat a piac

Erősödik a forint a dollárral és az euróval szemben is, miután meghaladta a várakozásokat a januári infláció. A forint erősödése azt sugallja, hogy a befektetők a kamatpálya feljebb tolódását kezdték el árazni. Ma délután 4 órakor az amerikai jegybank elnökének volt a kongresszusi meghallgatása, ahol megerősítette a jegybank elkötelezettségét az infláció csökkentése mellett, és hangsúlyozta, hogy a döntéshozók nem sietnek a kamatlábak csökkentésével, a jelenlegi gazdasági helyzet pedig lehetővé teszi a kivárást.

Trump kihátrálhat a vámokból: erősödik a forint és az euró, gyengül a dollár

Trump kihátrálhat a vámokból: erősödik a forint és az euró, gyengül a dollár

Trump hétfőn vámokat vetett ki Kanadára, Mexikóra és Kínára, ami azonnali heves piaci reakciókat váltott ki, mivel a befektetők egy kereskedelmi háború veszélyét kezdték árazni. A döntés hatására a dollár jelentősen erősödött, miközben a kanadai és mexikói devizák, valamint a kínai jüan történelmi mélypontra zuhantak. A forint a dollárral szemben több mint egységnyit gyengült hajnalban. A befektetők várakozásai gyorsan megváltoztak, az amerikai jegybanki kamatcsökkentések esélye csökkent, és a gazdasági szakértők a stagfláció kockázatára figyelmeztetnek. Délutánra már nem voltak nagy mozgások a devizapiacokon, egészen a Fehér Ház békülékeny hangvételű üzenetéig, amely enyhe dollárgyengülést eredményezett. Végül nem sokkal fél 5 után jött a mexikói bejelentés a vámok alkalmazásának szüneteltetéséről, ami miatt tépni kezdték az addig erősen gyengülő devizákat.

Elillant a forint ereje, tovább gyengül az euróhoz képest

Elillant a forint ereje, tovább gyengül az euróhoz képest

Donald Trump második elnöki ciklusának kezdete azonnali politikai és gazdasági reakciókat váltott ki világszerte. A héten ismét komoly mozgásokat hozhatnak a devizapiacokon az új államfő intézkedései és kijelentései is, miközben a Federal Reserve kamatdöntésére készülnek a befektetők. Az amerikai vámintézkedések és az olajkitermelés növelése mellett hozott döntései jelentősen gyengítették a dollárt a múlt héten. Hétfőn viszont mindkét fő devizával szemben gyengüléssel kezdett a forint. Hétfőn a kínai gazdaság gyengülő bmi-adatainak árazásával kezdtek a piacok, miközben a német gazdaságból váratlanul pozitív hírek érkeztek. Utóbbiak hatására az euró erősödik a dollárhoz képest, de ez sem támogatja a forintárfolyamot.

Hullámzó kereskedés a forint piacán, 412 alatt az euró

Hullámzó kereskedés a forint piacán, 412 alatt az euró

Miután hétfőn Donald Trump hétfőn letette hivatalis esküjét, a piacok egyből az amerikai elnök intézkedéseit kezdték árazni. Ez a dollár gyors gyengülését hozta magával, ami miatt a forinttal szemben 400 alá szúrt le az árfolyam, de kedden nem volt fontos makroadat, így inkább az államfő újabb lépései – például az EU-nak címzett vámfenyegetése – mozgathatják az árfolyamot.

Hirtelen fordult a forint árfolyama

Hirtelen fordult a forint árfolyama

Múlt hét második felében ismét 400 fölé gyengült a forint az euróval szemben, és most is a fontos szint felett tartózkodik. Délelőtt jelentősebb erősödésbe kapcsolt a forint, és közel került a 400-hoz, ám délután a dollárerősödéssel a forintra is nyomás helyeződött. A héten több olyan esemény is lesz, amelyek hatással lehetnek a hazai fizetőeszköz árfolyamára, ám inkább a hét második felében jönnek fontos makroadatok, és hazai kormányzati bejelentések.

Csütörtökön rendezzük meg a Portfolio Budapest Economic Forum konferenciáját, amelyen a magyar gazdaság kilátásai mellett szó lesz a forintról is.

Egyhavi mélyponton ragadt a forint az euróhoz képest

Egyhavi mélyponton ragadt a forint az euróhoz képest

A reggeli kis erősödés után hétfőn délelőtt esni kezdett a forint, kora délután már csaknem egyhavi mélypontra bukott az euróval szemben 397-nél, a dollárral szemben 359,5-nél. A múlt pénteki átfogó amerikai munkaerőpiaci adat jókora piaci hangulatrontó hatással járt, a dollár erőre kapott, és ennek, illetve magyar fejleményeknek is szerepe lehet a forint hétfői esésében. Egyrészt hétvégén Orbán Viktor miniszterelnök erős utalást tett arra, hogy ki lehet a jegybankelnök jövő tavasztól, illetve az összevont nemzetgazdasági és pénzügyi tárca élén, másrészt hétfőn minden idők legnagyobb augusztusi államháztartási hiány adata jelent meg. Holnap a magyar inflációs adatra, szerdán az amerikai inflációs adatra, csütörtökön az EKB kamatdöntésére figyelnek majd elsősorban a befektetők.

Történelmi mélypontokat döntöget a lej árfolyama

Történelmi mélypontokat döntöget a lej árfolyama

Az elmúlt napokban immár harmadszor került történelmi mélypontra a román lej az euróval szemben, az európai fizetőeszköz egy egységének árfolyamát 4,9475 lejben állapította meg hétfőn a Román Nemzeti Bank.

Akkora pofont kapott a forint az MNB-től, hogy még mindig nem tud talpra állni

A Magyar Nemzeti Bank március kamatdöntésével, pontosabban az azt követő kommunikációjával padlóra küldte a forintot. A hazai fizetőeszköz azóta sem tud érdemben erősödni az euróval szemben, amin (most úgy néz ki) tartósan csak egy nagy jegybanki fordulat tudna változtatni.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hoppá: jönnek az új bónusz állampapírok, ennek sokan nem fognak örülni!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.